BIOENERGOTERAPIA-HIPNOZA

BRANSOLETA

CODZIENNE HARTOWANIE CIAŁA

Częstą przyczyną naszych chorób jest rozhartowanie naszego organizmu. Aby hartowanie było skuteczne musi być przeprowadzona seria zabiegów. Wchodzimy do wanny z letnią wodą i zanurzamy się w niej razem z głową, potem otworzyć kran z zimną wodą i dolewać. Jednocześnie wypuszczamy po trochu wodę letnią. Nie należy przebywać w wannie dłużej niż 6 minut. Po umyciu nie wycierać się odrazu, tylko masować łagodnie ciało dłońmi .Taki masaż znakomicie uelastycznia skórę, zwłaszcza u osób starszych.

CUDA GLINKI

Lecznicze właściwości glinki wykorzystuje się od tysięcy lat. Glinka oddziaływuje jednocześnie na kilka schorzeń rozmaitej natury. Podejmowano wiele prób racjonalnego wytłumaczenia cudownego działania glinki. Stawiano w związku z tym wiele naukowych i paranaukowych hipotez. Żadna z nich nie wydaje się jednak satysfakcjonująca, żadna nawet nie zbliża nas do poznania sekretów leczniczych glinki. Glinka jest żyjącym „medium”, które pomaga wytwarzać i podtrzymywać życie. „Dextreit” ujął to następująco: „Do właściwości, którym możemy przypisać efektywność kuracji glinka, należy promieniowanie. Glinka wytwarza promieniowanie w stopniu niewykrywalnym przez standardową aparaturę laboratoryjną … . Wydaje się, że glinka prócz innych właściwości, ma zdolność wychwytywania i absorbowania nadmiaru promieniowania ciała, gdzie działa po zastosowaniu w organizmie który przyjął i zachował dawkę promieniowania radioaktywnego. Tak więc, glinka może być tarczą ochronną dla organizmu poddanego promieniowaniem radioaktywnym. Na płaszczyznie elektrycznej, glina przyciąga cząstki o ładunku dodatnim. W organizmach żywych, większość substancji toksycznych ma właśnie ładunek dodatnie. Są one więc przyciągane przez glinę. Dla uzyskania maksymalnych efektów działania w ludzkim ciele, glinka powinna być przyjmowana w stanie roztworu koloidowego. Dlatego właśnie nie można z niej sporządzać tabletek. Jak się przypuszcza, każdy kawałek glinki nacechowany jest siłą magnetyczną ogromnego i potężnego pola magnetycznego ziemi. To niezwykle silne promieniowanie działa na organizmy i pomaga odbudować potencjał witalny przez uwolnienie związanej energii. Organizm bowiem ma ogromny potencjał energetyczny, zazwyczaj pozostający w „uśpieniu” – glinka uaktywnia te właśnie zasoby. Glinka aktywizuje mechanizmy obronne organizmu działając na wszystkich poziomach jednocześnie. Oczywiście owe cudowne właściwości glinki nie manifestują się natychmiast, lecz gdy glinka zacznie działać czyni to nadzwyczaj spektakularnie. Przyczynia się do odnowienia zasobów energii i sił witalnych organiznu. Z drugiej strony owo odnowienie zasobów witalności może nastąpić tak gwałtownie, iż przemianom będzie towarzyszył stan nerwowej ekscytacji. W ten sposób to co utajone, wychodzi na zewnątrz. Glinka działa mądrze, inteligentnie – odnajduje Źródło choroby. Przyjmowana doustnie, doodbytniczo lub dopochwowo działa wewnętrznie – zmierza wprost do chorego miejsca i działa na nie uzdrawiająco.

Dozowanie
Glinka powinna być przygotowana – jeśli to możliwe – na kilka godzin, (nawet noc), przed użyciem. Wkładamy łyżeczę glinki do szklanki, w połowie wypełnioną nieprzegotowaną wodą. Nie stosowac metalowej łyżeczki w szklance. Glinka nie może mieć kontaktu z metalem. Tak przygotowany roztwór pijemy najlepiej rano, po przebudzeniu lub wieczorem, przed snem. Glinkę pijemy 15-20 minut przed posiłkiem (a najlepiej około godziny).

Glinka ma także szerokie zastosowanie do użytku zewnętrznego w postaci okładów na wiele schorzeń. Polecam książkę Michel Abehsera – uzdrawiająca glinka.

ĆWICZENIA WIECZNEJ MŁODOŚCI

Przytoczę państwu fragmenty książki, gdzie przedstawione są skutki prostych , ale bardzo pomocnych ćwiczeń odmładzających ciało i duszę.

…Co tygodniowe spotkania Klubu Himalaistów, bo tak się nazwaliśmy, trwały nadal. W dziesiątym tygodniu praktycznie wszyscy członkowie grupy powtarzali już wszystkie pięć rytuałów po dwadzieścia jeden razy . Wszyscy też uważali, że nie tylko lepiej się czują, lecz i młodziej wyglądają, niektórzy żartowali nawet, iż przestali przyznawać się do prawdziwego wieku. Przy tej okazji przypomniało mi się, że kilka tygodni wcześniej pułkownika zapytano o wiek. Ten zgodził się udzielić odpowiedzi dopiero po upłynięciu dziesięciu tygodni od pierwszego spotkania . …/ …Ktoś zaproponował żeby każdy spróbował zgadnąć jego wiek i zapisał wynik na karteczce . …/…Rozbawionym głosem pułkownik czytał po kolei wszystkie karteczki. Dawano mu od czterdzieści do piędziesięciu lat , najczęściej niewiele ponad czterdzieści. -Panie i panowie – powiedział . – Dziękuję za wielkoduszne komplementy . Skoro zaś okazaliście się wobec mnie uczciwi, to i ja odpłacę tym samym. W najbliższe urodziny skończę siedemdziesiąt trzy lata.

WINO CHOROBA DZIAŁANIE ILOŚĆ

Korzenne – grypa duzo kalorii, mało kwasów 1/2 butelki dziennie
Riesling – zatwardzenie pobudza śluzówkę jelit 2 szklanki dziennie przy posiłkach
Gutedel – nadwaga wpływa na przemianę materii 2 szklanki dziennie przy posiłkach
Późne burgundzkie – niewydolność serca zawartość potasu wpływa korzystnie na mięsień sercowy 1/4 butelki dziennie przy posiłkach
Czerwone Bordeaux – bronchit bogate w fosfor Podgrzewane z cynamonem, cukrem i cytryną 3 x dziennie szklanka
Resling – osłabienie starcze bogate w składniki mineralne wspomaga przemianę materii 1/4 butelki dziennie przed i w czasie posiłku
Madre – nerwowość pobudza związki fosforowo -wapienne 1/4 butelki dziennie przed i w czasie posiłku
Tokaj – gorączka działa odtruwająco 1/2 butelki dziennie
Muller – Thurgan – reumatyzm bogate w składniki mineralne 1/4 butelki dziennie przy posiłkach
Silvaner – artretyzm moczopędne 1/4 butelki dziennie przy posiłkach
Rulander – osłabienie nerwowe zawartość fosforu wpływa korzystnie na system nerwowy 1/2 butelki dziennie między posiłkami
Anjou -zapalenie pęcherza silne działanie antyseptyczne 1/4 butelki dziennie przy posiłkach

LECZNICZA MOC BURSZTYNU

Bursztyn wytwarza ujemne elektrony bardzo korzystnie działające na człowieka. Jego emanacja może mieć dodatni wpływ na wszelkie żywe organizmy. Stwierdzono, że bursztyn jest pomocny przy stanach bakteryjnych i wirusowych.

Nalewka bursztynowa
Do sporządzania nalewki używamy bursztynu rozdrobnionego np. w moździerzu 50 gram bursztynu zalać 0,5l spirytusem 96%. Pozostawić w ciepłym, ciemnym miejscu i często wstrząsać, najlepiej w ciemnej butelce. Po czternastu dniach nalewka jest już gotowa. Nalewkę bursztynową, czyli złote krople najlepiej przechowywać w szczelnej zamkniętej karawce kryształowej.

Dawkowanie
DOROŚLI – krople bursztynowe powinno się pić w pół szklanki letniej wody 1 raz na czczo, w sposób następujący. Pierwszy dzień – 3 krople, drugi dzień – 4 krople, trzeci dzień – 5 kropli i tak dalej aż do 10 kropli, a następnie zmniejszać dawkę o jedną kroplę dochodząc do 3 kropli dziennie i ponownie rozpocząć cykl „w górę” od 4 kropli poczynając by zamknąć cykl 20-dniowy na 8 kroplach dziennie. Potem następuje przerwa 10-cio dniowa a po przerwie możemy zacząć znów od 3 kropli na pół szklanki dziennie.
DZIECI – do lat czterech nie należy podawać kropli bursztynowych.
od 4 – 8 lat do 2 kropli dziennie (1,2,1,2,1,2,1 i.t.d.)
od 8 – 15 lat do 3 kropli dziennie (1,2,3,2,1,2,3 i.t.d.)
od 15 – 18lat do 4 kropli dziennie (1,2,3,4,3,2,1 i.t.d.)
Przerwa w kuracji po 20 dniach na 10 dni jak u dorosłych.

NALEWKA CZOSNKOWA – KURACJA MNICHÓW TYBETAŃSKICH

Oczyszcza ona organizm z nadmiaru tłuszczu, znacznie poprawia przemianę materii, uelastycznia naczynia krwionośne. Kuracja zapobiega zawałom i leczy większość chorób serca, nadciśnienie, likwiduje bóle głowy i szum w uszach, wzmacnia wzrok, oczyszcza całkowicie organizm z niepotrzebnych związków.

Sposób przyrządzania:
Przygotowujemy 350g oczyszczonego czosnku S zatkujemy i rozcieramy w porcelanowym naczyniu drewnianą łyżką. Do przecieru wlewamy 200g spirytusu 96% dobrze zamykamy i wstawiamy do lodówki na dziesięć dni. Jedenastego dnia otwieramy, cedzimy i ponownie wstawiamy na dwa dni do lodówki. Używamy zawsze przed jedzeniem, dodając odpowiednią ilość kropli do 50g mleka.
Dawkowanie jest następujące (cyfry oznaczają ilość kropli):
dzień śniadanie obiad kolacja
1 1 2 3
2 4 5 6
3 7 8 9
4 10 11 12
5 13 14 15
6 15 14 13
7 12 11 10
8 9 8 7
9 6 5 4
10 3 2 1
11 25 25 25
12 25 25 25
Po upływie dwunastu dni przyjmujemy po 25 kropli trzy razy dziennie przed jedzeniem aż do wyczerpania preparatu. Leczenie można powtórzyć nie wcześniej jak po upływie pięciu lat. Do kuracji nadaje się czosnek zbierany w tym roku latem.

ODDECH ENERGETYZUJĄCY

Wykonujemy silny, intensywny wydech przyjmując tułowiem „pozycję siatkarza przed wyskokiem do piłki”, grzbiet napina się pochylając ku dołowi. Miednica górą odchyla się, spojeniem łonowym unosząc się ku górze. W takim położeni pozostaje przez cały czas bezdechu, aż do pierwszych oznak niepokoju i duszności. Należy wóczas powoli wciągać powietrze, wyobrażając sobie, że wraz z nim wpływa na nasze nozdrza i rozprzestrzenia się, złocista energia Słońca. Równocześnie rozluźniamy napięcie mięśni karku i bioder, prostujemy sylwetkę. Ćwiczenie to poprzez intensywny wydech, nasila wydalanie z organizmu metabolitów gazowych, a nadto napełnia ów organizm praną wzmacniając jego barierę immunologiczną oraz wzbogacając zasoby energii życiowej. Ćwiczenia ma duże znaczenie dla profilaktyki zdrowia i równowagi wewnętrznej organizmu. W pewnych odmianach wizualizujących bywa stosowane w samoleczeniu już istniejących dolegliwości ze skutkiem stwierdzalnym klinicznie. Jak już wiemy, pięcio minutowe pozbawienie tlenu kory mózgowej grozi śmiercią. Ciało nie może żyć bez tlenu, dlatego oddech to życie. Ćwiczenie powyższe, potęgując oddychanie, potęguje wewnętrzny poziom energii życia. /książka: Andrzeja Wasielewskiego – Oddychanie jak pomóc swojemu zdrowiu.

OLEJ SŁONECZNIKOWY W TERAPII

Bardzo tanią i często skuteczną terapią jest terapia olejem słonecznikowym. Niektórzy naukowcy twierdzą, iż niezwykłe właściwości lecznicze olej ten zawdzięcza dużej zawartości fotonów. Bierze się to stąd, iż słoneczniki wystawione są na intensywne oddziaływanie światła słonecznego. Terapia o której mowa jest niezwykle prosta i polega na płukaniu (1 lub 2 razy dziennie )jamy ustnej przez 10 do 15 minut olejem słonecznikowym. Nie wolno go połykać, tylko ssać go intensywnie i płukać nim jamę ustną. Olej po przeprowadzeniu terapii należy koniecznie wypluć. Zawiera on bowiem duże ilości bakterii i innych szkodliwych substancji. Zaleca się nawet, aby po takiej terapii płukać usta wodą i oczyścić zęby szczoteczką, najlepiej bez pasty. Olej, po użyciu go do płukania, powinien posiadać zabarwienie mleczne. Znaczy to, że płukaliśmy jamę ustną wystarczająco długo. Jeśli olej jest nadal żółty znaczy to, że terapia trwała zbyt krótko. Według przeprowadzonych badań olej po pierwsze mobilizuje organizm do wydalania szkodliwych substancji, a po drugia ma również znakomitą zdolność do ich pochłaniania. Oprócz tego dochodzi jeszcze absorbcja życiodajnych fotonów poprzez błonę śluzową jamy ustnej. Pozytywne oddziaływanie terapii olejem słonecznikowym zaobserwowano przy bólach głowy i zębów, chorobach płuc i gardła, artriozie, egzemie, wrzodach żołądka oraz schorzeniach jelit i nerek.

QIGONG-KULE

Qigong-kule są odmianą akupresury. Dłonie, tak jak i stopy posiadają strefy, które odpowiadają różnym organą wewnętrznym. Poprzez masaż rotujących kul, można poprawić ich pracę.
Poprawia się:
– ogólne ukrwienie organizmu,
– koncentracja,
– lepsza praca układu trawiennego,
– lepsza praca układu oddychania,
– poprawa stanu mięśni i stawów,
– bardzo duże efekty widać u osób po paraliżu.
Poruszanie palcami w trakcie wprawiania kul w ruch oraz wytwarzane dźwięki powodują wzmocnienie funkcji mózgu i organów wewnętrznych. Ćwiczyć należy wtedy, gdy ma się ochotę i o każdej porze dnia.

UZDRAWIANIE KOLORAMI

Barwy mogą nam pomagać lub, niestety, przeszkadzać w walce z wieloma dolegliwościami chorobami natury fizycznej i psychicznej. Uzdrawianie światłem polega na stosowaniu światła (czyli promieniowania elektromagnetycznego) o różnej barwie (czyli o różnej długości fali). Leczenie kolorami można realizować w różny sposób. Poprzez naświetlanie lub mentalne wyobrażanie danego koloru. Praktykowane są również kolorowe kąpiele, podawanie napojów kolorowych o określonej barwie lub okrywanie ciała kolorowymi materiałami.
CZERWONY – jest kolorem namiętności, ognia walki. Rozgrzewa, ożywia, poprawia nastrój i pobudza apetyt. Jest doskonały przy chorobach krwi, zwalcza anemię, łagodzi paraliż, podnosi ciśnienie krwi. Pomaga gdy człowiekowi brak wiary w siebie. Nie jest polecany w chorobach, którym towarzyszy gorączka, a także przy zmęczeniu.
POMARAŃCZOWY – ułatwia przemianę materii, poprawia krążenie krwi i pracę serca, stosowany jest przy epilepsji. Kolor witalności, sprawia że człowiek jest uśmiechnięty i zadowolony. Jest to kolor silnie związany z naszymi uczuciami. Wskazany jest przy astmie i bronchicie. Wpływa na pracę gruczołów i reguluje przyswajanie pokarmów. Bardzo przydatny przy chronicznych wysypkach lub alergii.
ŻÓŁTY – działa na nasz organizm kompleksowo. Korzystnie wpływa na przemianę materii i reguluje trawienie, likwiduje wzdęcia, zaparcia. Pomocny w cukrzycy, oraz w nie zidentyfikowanych chorobach i obrażeniach ciała. Regeneruje system nerwowy.
ZIELONY – jest kolorem równowagi. Doskonale uspakaja, koi, dlatego wskazany jest dla osób cierpiących na zaburzenia nerwowe, oraz na bóle głowy i depresje. Reguluje pracę całego układu krążenia. Przydatny przy przemęczeniu (reguluje siły). Sprzyja przyjaźni, wytwarza ciepłą atmosferę, w której odpoczywa ciało i zmysły.
NIEBIESKI – ma działanie nasenne i uspakajające. Może być stosowany w stanach zapalnych, w przypadku problemów skórnych i gorączki. Według specjalistów najskuteczniej odbiera apetyt. Leczy choroby gardła, zapalenie strun głosowych. Zalecany przy żółtaczce, reumatyzmie i oparzeniach. Łagodzi ból i przyspiesza rehabilitację.
FIOLETOWY – łagodzi migreny, pomaga usnąć, skutecznie likwiduje stany zapalne skóry, usuwa skutki nadmiernego stresu. Pomaga przy kłopotach uczuciowych, wzmacnia siły twórcze i wzbogaca nas o wartości duchowe.
INDYGO-zalecany jest szczególnie przy chorobach psychicznych, pomocny przy infekcjach górnych dróg oddechowych, astmie, zapaleniu płuc, zapalenie oka i katarakty, stany zapalne uszu. Pomocny w przypadku bezsenności.

WODA ŻYWA I MARTWA

Podczas elektrolizy wody zaobserwowano, że przy anodzie( + )zbiera się kwaśna ciecz o złocistym odcieniu /woda martwa/, zaś przy katodzie ( – ) płyn zasadowy dający mleczny osad /żywa woda/. Zauważono, że oba rodzaje wody mają cudowne właściwości. Rośliny rosną szybciej i są bujne, bardziej odporne na choroby. Wyniki prowadzonych na całym świecie badań nad żywą wodą są zadziwiające. Być może jest to woda życia na Ziemi wciąż kaleczonej chemią. Na razie nie możemy jeszcze powiedzieć, że żywa woda leczy wszystkie schorzenia. Z pewnością jednak leczy wiele z nich, bez konieczności stosowania leków chemicznych. Wodę martwą i żywą stosuje się tylko w razie potrzeby. Nie można jej pić stale. Żywa woda oczyszcza cały organizm ale nie wypłukuje mikroelementów i witamin. Woda martwa jest skuteczna w leczeniu chorób np. skóry (egzemy , liszaje , trądziku). Stosowana w postaci kompresów, okładów szybko goi skaleczenia, oparzenia, a nawet leczy odciski. Usuwa też szpecące przebarwienia skóry, np. plamy wątrobowe, ciążowe czy zmiany powstałe w wyniku opalania się. Kurację rozpoczyna się z ubywaniem księżyca (tuż po pełni), bo jest to zgodne z biologicznym zegarem człowieka .

Zastosowanie wody żywej i martwej:
PRZYWRÓCENIE NORMALNEGO CIŚNIENIA – co 8 godzin pij przed posiłkiem 3/4szklanki wody żywej.
ZAPALENIE GARDŁA, CHRYPKA – co 3 godziny płucz gardło wodą martwą, 2 razy dziennie pij 1/2 szklanki wody żywej.
OPUCHNIĘTE KOLANO – rano i wieczorem rób okłady wodą martwą, wodę żywą pij 2 razy dziennie 1/2 szklanki, przez 4-7 dni.
DEPRESJA , STANY LĘKOWE, BÓL GŁOWY – sól litu rozpuścić w 1/2 l. wody żywej, pij dwa razy dziennie, przez 6 tygodni łyżeczkę 20 min. przed posiłkiem.
DLA LEPSZEGO SAMOPOCZUCIA – rano i wieczorem pij wodę żywą z łyżeczką miodu spadziowego na 1/2 szklanki.
BÓL ZĘBÓW – płucz jamę ustną wodą martwą około 10 minut.
HEMOROIDY – pęknięcia przemywać przez dwa dni rano i wieczorem wodą martwą. Po wyschnięciu co 3 godziny przykładaj tampony waty zwilżone wodą żywą. Dodatkowo pij wodę martwą przez 1 dzień, 2 razy po 1/2 szklanki. Krwawienie ustąpi. Rany zagoją się w ciągu 2-4 dni.
GRYPA – 6 razy dziennie płucz gardło i wnętrze nosa wodą martwą. Wodę żywą pij 2 razy dziennie po 1/2 szklanki. Grypa ustąpi w ciągu doby.
ROZPULCHNIENIE DZIĄSEŁ SPOWODOWANE PARADONTOZĄ – przez 2-3 dni, co 3 godz., dokładnie płuczemy jamę ustną wodą martwą.
LISZAJE – chore miejsca przemywamy rano ciepłą wodą martwą, a na noc robimy kompresy z wody żywej. Jednocześnie 2 razy dziennie przez 6 dni pijemy szklankę wody żywej.
OPARZENIA – pęcherze przekłuwamy igłą jednorazowego użytku i przemywamy wodą martwą. Czekamy aż wyschnie. Potem 4-8 razy dziennie zwilżamy chore miejsca wodą żywą.
CUKRZYCA – świeży sok z zielonych strączyn fasoli szparagowej rozcieńczamy wodą żywą (w proporcjach 1 do 1) i pijemy 1-2 szklanki dziennie. Kuracja wspomagająca trwa 21 dni.

WPŁYW SZKODLIWEGO PROMIENIOWANIA NA ZDROWIE I SAMOPOCZUCIE CZŁOWIEKA

Istnienie szkodliwego promieniowania podziemnych cieków wodnych znane jest już od bardzo dawnych czasów. Już kilka tysięcy lat przed naszą erą, ludzie szukali zdrowych terenów pod budowę domów mieszkalnych. Dzisiaj wiemy, że szkodzą nie tylko cieki wodne ale także różne uskoki, pustki, woda płynąca w ziemi oraz powstające pod ziemią procesy gnilne a także pogrzebane zwłoki ludzi i zwierząt i inne anomalia w głębi ziemi. Można już udowodnić istnienie stref zadrażnień przy pomocy „GEORYTMOGRAMU”/GRG/ dr. Hartmana. Przyrząd ten wykazuje, że każde miejsce na ziemi wprowadza organizm ludzki w miejscowo specyficzną reakcję. Za pomocą tego przyrządu można sprawdzić nie tylko strefy zadrażnień ale także wszystkie przedmioty, których promieniowanie może mieć wpływ na człowieka. Szkodliwe działanie promieniowania stref zadrażnień powoduje, osłabienie sił witalnych, zakłócenia w pracy wewnętrznych organów, zaburzenia systemu trawiennego, przyspieszony oddech, komplikuje pracę nerek, wywołuje zmiany w układzie krwionośnym, złą przemianę materii, stany uczuleniowe, zawały serca i choroby nowotworowe.