BIOENERGOTERAPIA-HIPNOZA

KAMIENIE

Wszystkie kamienie:

AGAT – pogłębia szacunek dla własnego ciała i oddziałuje na układ rozrodczy. Polecany w przypadku dolegliwości kobiecych. Podnoszący mleczność karmiących matek. Pomaga przy bezsenności, chroni dzieci przed epilepsją
– Agat zielony – zapobiega bezpłodności u kobiet
– Agat szary – na biegunki i przeciw kolką
– Agat niebieski – pomaga rozjaśnić myśli
– Agat mszysty jest idealny do wzmacniania płuc i łagodzenia trudności oddechowych.
– Agat czarny w białe pasy – pewny środek ochronny przed chorobami żołądka.

AMAZONIT – łagodzi system nerwowy, zwiększa naturalną intuicję i stymuluje męskość. Amazonit pomaga pozbyć się emocjonalnych zmartwień i żalów poprzez wyrażenie ich w twórczości. Zwiększa pewność siebie ukierunkowaną zarówno w stosunku do samego siebie jak i innych. Pomocny również na gardło, tarczycę, układ nerwowy i mózg. Redukuje samoniszczące zachowanie. Zwiększa szacunek do samego siebie, wdzięk i komunikatywność.

AMETYST – oczyszczający, osłabiający lęki związane z kresem życia, uspakajający umysł i przydatny w medytacji, pomocny przy łagodzeniu bólu głowy. Ametysty są bardzo mocnymi talizmanami obrzydzającymi alkohol. Dobry spokojny sen. Usuwa napięcia mięśni szyjnych. Noś ametyst na szyi lub w pierścionku, a poczujesz opiekę wyższych sił, bezpieczeństwo i spokój . Ma też szczególną moc godzenia zwaśnionych par. Wysyła wibracje, które pobudzają u partnerów pożądanie seksualne. Sprawia, że życie erotyczne staje się bogatsze i harmonijne.

AKWAMARYN – pobudza uzdrawiające zdolności organizmu. Wzmacnia pewność siebie i umiejętność obrony własnego stanowiska.

ALEKSANDRYT – wpływa korzystnie na system nerwowy i zwiększa samoocenę, przynosi szczęście. Pomaga znaleść miejsce w przyrodzie i ekologii. Zalecany do regeneracji organizmu, pomocny do poprawy koncentracji i samooceny, emocjonalnej równowagi, czystości i wdzięku.

AWENTURYN – posiada uspakajające działanie, wspiera leczenie schorzeń serca, zwłaczcza spowodowanych długotrwałym stresem, przestrachem lub silnym wzburzeniem emocjonalnym. W okolicach serca nosi się ten kamień przy rozmaitych chorobach skóry, egzemach występujących na tle nerwowym, łuszczycach, uczuleniach, pokrzywkach a nawet półpaścu. Pomocny dla dzieci nerwowych i mających problemy z zasypianiem. Awenturyn jest uważany za jeden z najlepszych „odpędzaczy „zmęczenia i „poprawiaczy ” nastroju.

AZURYT – dynamiczny kamień uważany jest za klejnot mądrości, poszerza duchową świadomość, poszerza psychiczne zdolności , kreatywność i intuicję . Uwalnia od depresji i rozbudza marzenia.

BERYL – wyostrza intelekt leczy z lenistwa obdarza przyjemnym usposobieniem, czujesz się zagrożony weź ze sobą beryl, który cię uchroni przed niebezpieczeństwem.

BURSZTYN – wprawia w optymistyczny nastrój. Podobno przynosi szczęście, sukcesy i zyski w związkach z ludzmi, w domu i pracy. Bardzo pomocny przy bólach gardła. Poza tym uspokaja, pomaga uśmierzyć bóle reumatyczne, ma właściwości gojące i zmniejszające blizny. Przynosi ulgę cierpiącym na chorobę wrzodową. Pomocny przy nadciśnieniu, astmie, katarze, dolegliwościach sercowych.

CELESTYN – relaksuje, redukuje stres i przynosi wewnętrzny spokój. Powoduje wyższy stan świadomości, umacnia wierność, zwiększa pewność siebie i jasność wypowiedzi.

CHRYZOKOLA – równoważąc energię serca otwiera nas na działanie wyższych warstw świadomości. Promieniuje dobroczynnie na całe mieszkanie i przez to rozpędza burze domowe , bo wpływa tonizująco na wzburzone temperamenty domowników. Pomaga przy chorobach tarczycy i równoważy gospodarkę hormonalną, obniża gorączkę, likwiduje kolki brzuszne, wzmacnia kości, uspokaja oraz zapobiega siwieniu włosów.

CHRYZOPAZ – odmiana chalcedonu, sprzyja spokojnemu snu. Nie wolno go oddawać w cudze ręce, gdyż wtedy przestanie leczyć i wzmacniać. Przejdą jak ręką odjął problemy seksualne – oziębłość i impotencja, a nawet kłopoty z bezpłodnością. Dotyczy to obu płci.

CHALCEDON – chroni nas przed złymi energiami.

CYTRYN – kamień ten usuwa u dzieci stresy. Każdy kto nosi przy sobie cytryn, staje się pewny siebie, otwiera się na głos intuicji i dzięki temu popełnia w życiu mniej błędów. Cytryn poprawia również system krążenia, pracę gruczołów limfatycznych, komórek mózgowych oraz przemianę materii. Pomaga usuwać zatrucia krwi, zwłaszcza w czasie zapalenia wyrostka robaczkowego czy gangreny. Przykładany w okolicy trzustki lub noszony bezpośrednio na ciele, poprawia wydzielanie insuliny i przynosi ulgę cukrzykom.

DIAMENT – wywiera dobry wpływ na ludzi o małym poczuciu własnej wartości, pomocny przy wyrównywaniu wszelkich niedoborów energetycznych ciała. Uważany za łagodny afrodyzjak. Diament od dawna symbolizował siłę doskonałość, cnotę, czystość, niewinność i jasność umysłu.

FLUORYT – stosowany do powstrzymywania otosklerozy , czyli utraty słuchu a także do wzmocnienia kości i zębów. Fluoryt wykorzystuje się przy nowotworach płuc i wątroby. Fioletowy lub niebieski fluoryt położony na biurku w czasie pracy lub na czole podczas odpoczynku sprawia, że zaczynają współpracować obie półkule głowy. Fluoryt może korzystnie wpływać na ludzi z artretyzmem, reumatyzmem i chorobami kręgosłupa. Potrafi ponownie rozniecić seksualne pożądanie i ugruntować nadmiar energii. Zielony fluoryt poprawia kondycję ciała fizycznego.

GRANAT – zmniejsza depresje, podnosi wiarę w siebie, siłę woli stymuluje wyobraźnię. Czerwony granat jest używany do problemów hormonalnych, hemoroidów, zapaleń i do złagodzenia gniewu. Żółty granat łagodzi zaburzenia wątroby.

GRANIT – regeneruje tkankę skórną oraz liczne organy poza gruczołami wydzielania wewnętrznego. Dopiero z połączeniem z krzemieniem może wspomagać te ostatnie. Jeżeli czujesz się słaby, wyczerpany – przygotuj sobie kawałki granitu umyj je i osusz. Dwa kawałki granitu włóż na środku stóp, a dwa na środku(wewnątrz)swoich dłoni. Zamknij oczy. Po chwili poczujesz delikatny prąd płynący przez twoje ręce i nogi a potem przez całe twoje ciało. Energia w twoim organizmie wraca do stanu równowagi. Po dwudziestu minutach poczujesz się mocniejszy i spokojniejszy.

HEMATYT – kamień ten przyniesie ulgę wszystkim cierpiącym na bóle karku, pleców czy skurcze łydek. Dodaje energii i podnosi osobistą atrakcyjność. Noszony w okolicy śledziony pomaga przyswoić leki na anamię czy inne choroby krwi. Przeciwdziała krwawieniom zwłaszcza przeciągającym się menstruacjom, leczy wrzody, skrzepy opuchliznę.

HELIOTROP – skutecznie pomaga wyrzucić z organizmu wszelkie trucizny, z głowy niedobre myśli. Noszony bezpośrednio na ciele chroni przed złymi energiami i czarami. Dodaje sił.

JADEIT – wpływa równoważąco i leczniczo na cały organizm. Wzmacnia krąg szczytowy – centralny punkt rezonansowy dla parasympatycznego układu nerwowego – harmonizuje, odpręża nerwy, przynosi mocny i spokojny sen. Poprawia pracę serca, grasicy tarczycy (stąd jego właściwości odmładzające i przedłużające życie ), przytarczyc, śledziony, wątroby i nerek. Usuwa toksyny z nerek, łagodzi schorzenia pęcherza, czyści krew.

JASPIS – zwłaszcza noszony bezpośrednio na ciele – równoważy pracę wszystkich gruczołów dokrewnych (którym w ezoteryce odpowiadają tzw. centra energetyczne, czyli czakramy) a tym samym wyrównuje biopole czli aurę człowieka. Może właśnie dlatego znawcy kamieni twierdzą, że jego moc lecznicza polega na oczyszczeniu ciała fizycznego i tzw . niewidziałnych ciał subtelnych, otaczających ludzką postać. Dzięki temu wzmacnia się system odpornościowy. Żółty jaspis – poza wieloma mocami – ma i tę że każdą kobietę potrafi rozbudzić erotycznie. Brązowy podobnie działa na mężczyzn. Jaspisy są bardzo mocnymi talizmanami, poprawiającymi atmosferę w pracy i rodzinie.

KALCYT – wyostrza jasność umysłu, poprawia pamięć i intuicję. Umiejscowienie kalcytu przez krótki okres w piramidach zwiększa jego moc. Wróżbitom poprawia zwiększyć koncentrację i ułatwia astralną projekcję.

KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY – w Indiach wierzono, że przynosi bogactwo i był uważany za święty. Był dawany kochankom, aby wzbudzić namiętność. Wierzono, że ma silny wpływ na cykl menstrualny i jest pomocny przy porodzie. Kojarzono go z czułością, intuicją i jasnowidztwem. W wypadku schorzeń kobiecych dobre efekty lecznicze dają kamienie żółte, pomarańczowe lub różowe. Na zaburzenia tarczycy, czy choroby gardła najlepsze są te w odcieniu błękitu. Kamień mlecznobłękitny najskuteczniej przepędza migreny, epilepsję skłonność do histeriioraz bezsenność.

KARNALIT – posiada wysokie właściwości lecznicze w harmoni z siłami ziemskimi, jest używany jako symbol płodności. Jego stymulująca natura, wzmacnia twórczość i motywację. Pomaga osiągnąć sukces w karierze zawodowej i życiu osobistym.

KUNZYT – jest różowym kamieniem z wysoką zawartością litu. Minerał ten używany w medycynie jako lekarstwo przy leczeniu zaburzeń psychicznych. Jest pomocny dla osób z nałogami. Ma właściwości chłodzące i łagodzące, potrafi pomóc dostosować się do tempa współczesnego życia. Zwiększa tolerancję i stosunek do samego siebie.

KRWAWNIK – silny fizyczny uzdrawiacz, redukuje stres, zwiększa odwagę i altruizm. Egipcjanie używali krwawnika do zwalczania narośli. Umacnia uczucie miłości, relacje międzyludzkie i przyjaźń. Oczyszcza, porządkuje , przynosi dobrobyt i wpaja mądrość. poszerza zdolności twórcze i pomaga w podejmowaniu decyzji. Przesłaniem krwawnika jest „być tu i teraz”.

KORAL – biały koral stymuluje regenerację tkanki kostnej, zwłaszcza po złamaniach a także przy osteoporozie czy słabych zębach, bywa również pomocny przy leczeniu zaburzeń umysłowych. Ciemnoczerwony koral dodaje energii ludziom zmęczonym lub osłabionym. Ciemnoczerwone korale pomagają przy leczeniu anemii, zaburzeń miesiączkowych i kłopotów z krążeniem oraz wzmacniają osłabione serce. Różowe korale regulują arytmię, wyciszają i łagodzą depresje. Koral zapobiega krzywicy.

KRYSZTAŁ GÓRSKI – jeśli cierpisz na zawroty głowy, zaburzenia błędnika – powinieneś stale nosić wisiorek z kamienia górskiego. Do jednego litra wody włóż kawałek kamienia górskiego na 12-ście godzin, woda nabierze dużo energii witalnej. Pomoże przy infekcjach, biegunkach czy mdłościach, wspomaga nawet leczenie nowotworów.

KRZEMIEŃ – noszony przy sobie zabezpiecza przed koszmarami nocnymi i wpływem złej energii. Kamień ten sprzyja poczuciu więzi z naturą, wzmocnieniu sił życiowych, daje pewność siebie. Ma działanie odmładzające. Pomocny przy chorobach skóry, szczególnie polecany po oparzenach.

KWARC DYMNY – działa zbawiennie na brzuch , nerki i organy płciowe. Wspomaga pracę nadnerczy oraz płodność zarówno kobiet jak i mężczyzn. Przynosi ulgę w schorzeniach serca, zaburzeniach neurologicznych, depresjach, melancholii, infekcjach i nowotworach. Cierpiący na zanik mięśni powinni umieszczać kryształ kwarcu pod kością ogonową. Chroni przed negatywnym promieniowaniem oraz wyziewami zatrutego środowiska. Wspaniale nadaje się do medytacji.

KWARC TURMALINOWY – jest przeźroczystym kwarcem z czarnym kryształem turmalinu w środku, w ten sposób wiąże dwie siły w jednym. Taka kombinacja pomaga w balansowaniu naszych skrajności, w ten sposób, żeby mogły pozostać w harmonii. Jest to zimny kamień, który rozprasza negatywność i ma właściwości ochronne. Kwarc z turmalinem (igły czarnego turmalinu znajdują się w przezroczystym kwarcu )otwiera siódmy czakram i powoduje oczyszczenie i zrównoważenie energetyczne całego organizmu. Gdy ma kryształ stożka lub piramidkę, sprawia, że z ciała zostają wydalone wszystkie toksyny. Do leczenia i oczyszczania używaj okruchów turmalinowych płytek (najlepiej o naturalnym zakończeniu) albo oszlifowanych kamieni.

KWARC RÓŻANY – jest nazywany kamieniem miłości dlatego, że pomaga nam kochać samego siebie i czyni nas bardziej współczującym w stosunku do innych. Kiedy jest nastrojony do emocji właściciela pomaga oczyścić, nagromadzony gniew, urazy, winę, strach i zazdrość. Redukuje stres, napięcia i gorący temperament. Kwarc różany pobudza miłość i podwyższa ocenę wszystkich rzeczy. Jest wyśmienitym prezentem w celu wyrażenia swojej miłości i będzie miał pozytywny wpływ na tego, komu jest podarowany.

KWARC Z RUTYLEM – jest wysoce elektryzujący i posiada większą siłę niż czysty kwarc. Pobudza funkcjonowanie mózgu, zwalcza depresje, poprawia komunikację i zwiększa jasnowidztwo. Przybliża właściciela bliżej własnega ja i duchowych przewodników

LAZURYT – stosowany przy zapaleniu gardła, przełyku, krtani i górnych dróg oddechowych. Niektórzy uważają, że bywa pomocny przy leczeniu raka krtani. Potwierdzono również jego właściwości uspakajające, ponieważ reguluje pracę tarczycy – łagodzi niepokój i napięcia. Wzmacnia także system limfatyczny, przysadkę i grasicę oraz doskonale oczyszcza organizm z toksyn. Zaobserwowano również że oprawiony w złoto hamuje pewne procesy chorobowe m.in. przy stwardnieniu rozsianym.

MAGNETYT – noszony na ciele razem z kwarcem dymnym zapobiega rozwojowi guzów nowotworowych w początkowym ich stadium. Stymuluje ponadto cały system wydzielania wewnętrznego, poprawia cyrkulację krwi w gruczołach dokrewnych. Kawałek tego minerału położony na opuchliznę działa kojąco.

MALACHIT – dobre wyniki daje noszenie wisiorka z tym minerałem lub pierścieniem na lewej ręce (na serdecznym palcu) w przypadku wadliwej pracy serca, arytmii, czy nerwicy. Kamień ten oprawiony w miedź przynosi ulgę w bólach reumatycznych. Malachit ma działanie nasenne i uspakajające, poprawia krążenie, pobudza tworzenie czerwonych ciałek krwi i odnawia tkankę nerwową. Może być stosowany do leczenia autyzmu, dyslekcji, epilepsji, roztrojów nerwowych. zaburzeń koordynacji, zawrotów głowy i problemów ze wzrokiem. Kamień ten lub jego eliksir przywraca równowagę przy zaburzeniach spowodowanych zatruciem toksycznym. Malachit sprzyja również płodności. Noszony w czasie ciąży i porodu zapobiega komplikacjom i nadmiernym bólom.

OBSYDIAN – chroni ludzi łagodnych i o miękkim sercu przed wykorzystaniem. Obsydian równoważy żołądek, cały trakt jelitowy i tkankę mięśniową. Łagodzi zagrożenia wirusowe i bakteryjne. Ciało emocjonalne równoważy z ciałem mentalnym. Pomaga zapomnieć o starych miłościach i starych drogach, stymuluje bodźce do podróżowania i odkrywania nowych choryzontów.

ONYKS – wzmacnia paznokcie, włosy i oczy, stymuluje słuch. Wzmacnia i regeneruje serce, nerwy i tkankę skórną, łagodzi zaburzenia neurologiczne, apatię i stres. Zwiększa przyswajanie wit. B i E.

OPALE – który mają kolor pomarańczowy i czerwony od dawna były używane do leczenia białaczki i chorób oczu. Wzmacniają one także serce, łagodzą depresje, apatię i zwiększają odczuwanie radości życia. Opal czarny wpływa leczniczo na jądra, jajniki, trzustkę i śledzionę. Zwiększa produkcję białych ciałek krwi i poprawia filtrowanie czerwonych. Ponadto poprawia asymilację białek, wapnia, magnezu, żelaza witaminy A i K. Opal mleczny ma zazwyczaj biały kolor, ale bywa również żółty i różowy. Wzmacnia brzuch, przysadkę grasicę i szyszynkę. Równoważy prawą i lewą półkule mózgu. Może być stosowany do leczenia autyzmu, dyslekcji, epilepsji, zaburzeń koncentracji i wzroku.

RODOCHROZYT – umieszczony w odpowiednich punktach – w zależności od schorzenia – stymuluje i przyspiesza proces zdrowienia. Z kolei położony na powiekach wzmacnia wzrok. a umieszczony między brwiami przywraca równowagę emocjonalną. Bywa bardzo pomocny przy tzw. senności napadowej, halucynacjach, zwidach itp. Położony pod poduszkę lub zawieszony na szyi oddala koszmary senne, nieuzasadnione lęki czy niepokoje.

SODALIT – pozwala odzyskac równowagę duchową po ciężkich przeżyciach i np . po nieudanych romansach. Nerwicowcom daje poczucie stabilności oraz przekazuje spokój. Łączy ducha z materią i nawet oderwani od życia marzyciele, mogą dzięki niemu znaleźć się w twardej rzeczywistości. Cudowny do koncentracji w parę minut, kiedy czeka jakaś, kiedy czeka nas jakaś pilna praca umysłowa. Dzieciakom zaś pomoże zabrać się do lekcji i skupić uwagę na najbardziej zawiłym zadaniu.

TOPAZ – podobnie jak słońce topaz wysyła życzliwe promieniowanie cieplne i energię dla wszystkich, którzy jej potrzebują. Topaz oświetla drogę dla celów życiowych, pomagając wybrać właściwy kierunek. Ci, którzy są naładowani jego pozytywną energią będą się czuli nieograniczonymi filantropami i natchnieni. Niebieski topaz pomaga w emocjonalnej równowadze, jest uspakajający i łagodzący, emanuje pokojem i spokojem. Pomaga przy wysławianiu się i jasnym formułowaniu myśli. Ludzie którzy mają kłopoty z wymową np. jąkają się, dzięki temu kamieniowi, z biegiem czasu pozbywa się tej przykrej wady. Topaz łagodzi choroby ocz , gardła i płuc.

TURMALIN – rozładowuje stres i negatywne uczucia, uspakaja nerwy, rozprasza smutek oraz poprawia koncentrację. Ułatwia wysławianie się i sprzyja nawiązywaniu związków uczuciowych i międzyludzkich. Zapewnia także zdrowy i spokojny sen. W zależności od barwy wpływa na poszczególne narządy organizmu. Jednakże działanie każdego koloru wzmacnia turmalin różowy z zieloną otoczką, zwany także arbuzowym.

TURMALIN ARBUZOWY – jest kombinacją zielonego i różowego turmalinu, który będzie pomagał każdemu, kto czuje się przyciągnięty przez ten kamień. Zielony turmalin rozwiązuje problemy, podczas gdy różowy kolor czyni nas bardziej koczającymi i czułymi. Pomaga pozbyć się lęków, wzmacnia psychikę, oddala natłok czarnych myśli. Nastraja do miłości i otwarcia na ludzi. Turmalin arbuzowy, a także odmiana o barwie zielonej, zapobiega powstawaniu nowotworów. A jeśli ta choroba opanowała już kogoś, oczyszcza jego organizm i pobudza.

TYGRYSIE OKO – przynosi wielką ulgę przy przeziębieniach, gdy położymy na splot słoneczny, rozgrzewa ciało i sprawia, że zioła i inne medykamenty szybciej działają. Poz tym ułożony na trzecim oku wzmacnia ostrość widzenia, a noszony na piersiach łagodzi astmę i stany zapalne oraz podrażnienia górnych dróg oddechowych.

TURKUS – jest to kamień, który harmonizuje z energiami osoby noszącej i transmituje je do światła zewnętrznego. Turkus jest kamieniem dla osób twórczo rozwiązujących problemy i pobudza zrozumienie. Jest przeznaczony dla ludzi, którzy często się komunikują i potrzebują całkowicie zrozumieć energię innej osoby w celu uzdrowienia jej. Turkus zwiększa medytację, twórczą ekspresję, emocjonalną równowagę i wewnętrzny spokój.

Kamienie pomagają w:

Alergia – carnelian.
Autyzm – malachit, opal mleczny.
Angina – bursztyn.
Anemia – hematyt, granat, koral czerwony.
Apatia – opal.
Astma – tygrysie oko, bursztyn, malachit.
Arytmia – różowe korale, malachit.
Bezpłodność – ametyst, topaz,kwarc dymny, chryzopaz, kwarc różany.
Bezpłodność szczególnie u kobiet – agat zielony.
Bezsenność – krwawnik,agaty,tektyd, chryzopaz, ametyst, jadeit, hematyt, lapis lazuli.
Biegunki i kolki – agat szary,kwartc, kryształ górski.
Bóle głowy – ametyst, agat, lapis lazuli, topaz, bursztyn,kryształ górski,kamień księżycowy(migrena),kwarc, kwarc rutylu.
Bóle serca – malachit.
Brak apetytu – topaz.
Bronchit – piryt, rutyl, kwartc.
Brzuch wzmacnia – opal mleczny.
Choroby skórne – awenturyn, granit, lazuryt, krzemień (po oparzeniach blizny).
Chroni przed złymi energiami – chalcedon, heliotrop, krzemień, turkmalin kwarc dymny.
Choroby umysłowe – ametyst, sodalit, rodochrozyt, onyks,koral, lapis lazuli.
Choroby dróg oddechowych – kwarc dymny, tygrysie oko.
Choroby kobiece – agat zielony, chryzopaz, koral ciemnoczerwony, kwarc dymny, opal, kamień księżycowy.
Choroby serca – malachit, opal, onyks, awenturyn, jadeit, koral, kwarc dymny rodochrozyt,turmalin.
Choroby krążenia i krwi – hematyt, opal czarny, jadeit, unakit, chryzopaz, ciemnoczerwony koral, magnetyt, malachit, kuncyt, granat, ametyst.
Cukrzyca – karneol.
Daltonizm – ametyst.
Dysleksja – malachit kwarc, opal mleczny.
Depresje, nerwice, stres – granat, topaz, cytryn, turmalin różowy,kwarc dymny, opal, turmalin, unakit, chryzolit,sodalit, rodochrozyt, lapis lazuli, kwarc różany, ametyst, labrador, piryt chryzokola, kwarc różany, koral ciemnoczerwony.
Epilepsja – malachit, agaty, jaspis, kamień księżycowy, opal mleczny.
Egzema, wysypka – kryształ górski, awenturyn.
Energii dodaje – koral czerwony.
Gardła choroby – sodalit, lapis lazuli.
Głuchota – turkmalin, fluoryt, agat, ametyst, onyks.
Gorączka – chryzokola, carmelian, hematyt, opal, kwartc, piryt.
Gruczołów pracę poprawia – akwamaryn, jaspis.
Grypa – piryt.
Halucynacje, zwidy – rodochrozyt.
Hemoroidy – heliotrop, opal, hematyt, granat czerwony.
Immunologiczny system – hematyt.
Infekcje – kryształ górski, kwarc dymny, obsydian.
Jajniki – opal czarny.
Jądra choroby – opal czarny.
Jąkanie osłabia – chalcedon, turkus.
Kłopoty w oddychaniu – bawole oko, bursztyn, agat mszysty.
Kolki brzuszne – chryzokola, agat szary.
Koncentrację poprawia – sodalit, turmalin, beryl, fluoryt, opal mleczny.
Krwi choroby – ametyst.
Krzywica – koral.
Kości słabe (osteoporoza) – koral biały,fluoryt, chryzokola, jadeit, labrador, obsydian.
Kręgosłupa bóle – akwamaryn, fluoryt, obsydian.
Kręgosłupa stabilizacja – labrador Krtani i strun głosowych choroby – chalcedon, turkus.
Krwawienia powstrzymuje – krwawnik, kwarc.
Laktacja – kwarc, kamień księżycowy, kwarc rutylu.
Lęki – rodochrozyt.
Lunatykowanie – agaty.
Łuszczyca – awenturyn.
Łzawienie oczu – onyks.
Mdłości – kryształ górski.
Medytacja – ametyst.
Menstruacyjne kłopoty – kamień księżycowy.
Mięśni szyjnych napięcia usuwa – ametyst, hematyt.
Myśli rozjaśnia – agat niebieski.
Nadciśnienie – lapis lazuli.
Nerek pracę poprawia – jadeit, opal, kwarc.
Nieudany romans – sodalit.
Nowotworowych guzów rozwój zapobiega – magnetyt noszony z kwarcem dymnym,fluoryt, kryształ górski, lazuryt, rodochrozyt, ametyst, kwarc rutylu.
Oczu choroby – tygrysie oko.
Oczy wzmacnia – rodochrozyt, opal mleczny, onks.
Odchudzanie – turkmalin.
Organizmu wzmocnienie – granit, czerwony koral, kryształ górski, krwawnik, turkus,tektyd, jaspis.
Obrzydza alkohol – ametyst, kuncyt.
Oczyszcza organizm – ametyst, heliotrop, jadeit, lapis lazuli, kwarc dymny.
Odmładza – krzemień, jadeit.
Oparzenia – ametyst.
Optymalny rozwój płodu – kwarc dymny.
Optymistyczny nastrój – bursztyn.
Opuchlizna wodna – turkmalin, hematyt.
Osteoporoza – fluoryt, obsydian.
Owrzodzenie jelit – jaspis.
Oziębłość – chryzopaz.
Paraliż – bursztyn.
Parkinsona choroba – fluoryt.
Paznokci rozwarstwianie – turkmalin,obsydian.
Paznokcie wzmacnia – onyks
Pęcherza i nerek choroby – nefryt, jaspis, jadeit, hematyt, jadeit.
Płuca – piryt, agat mszysty.
Pobudza uzdrawiające zdolności organizmu – akwamaryn, rodochrozyt.
Pomaga odegnać nieproszone myśli i uczucia – labrador.
Poprawia pracę mózgu – fluoryt, opal, amber, rodonit.
Poprawia potencję – granat, karneol chryzopaz.
Poprawia pracę jelit – agat szary, hematyt, kwarc dymny, jadeit, obsydian, opal, agat czarny, magnetyt, tygrysie oko.
Półpasiec – awenturyn.
Przeciw zawałom serca – kwarc dymny, granat.
Przekwitanie, łagodzi te dolegliwości – kamień księżycowy.
Przełyku zapalenie – lapis lazuli.
Przeziębienie ulga – tygrysie oko.
Przysadki i szyszynki pracę wzmacnia – opal mleczny.
Przyspiesza proces zdrowienia – rodochrozyt.
Rak krtani – lapis lazuli.
Rozbudza erotycznie -kobiety(jaspis żółty) -mężczyzn (jaspis brązowy).
Reumatyzm – malachit, holwit, magnezyt, niebieski agat, fluoryt, obsydian.
Równowaga emocjonalna – rodochrozyt.
Senne mary – kwarc dymny,turmalin,jadeit, krzemień.
Senność napadowa – rodochrozyt.
Sen spokojny – ametyst, chryzopaz, jadeit, malachit, turmalin.
Siwieniu zapobiega – chryzokola.
Skleroza – rodochrozyt.
Skóry choroby – selenit awenturyn, granit.
Skórę regeneruje po oparzeniach – krzemień.
Skurcze, spazmy – magnezyt, hematyt.
Skrzepy – hematyt.
Stany ropne – onyks.
Stłuczenia – turmalin.
Stwardnienie rozsiane – lapis lazuli oprawione w złoto.
Stres – cytryn.
System odpornościowy – jaspis.
Śledziona – opal czarny.
Tarczyca – bursztyn,czerwony granit, jadeit, lapis lazuli, chryzokola.
Tkanki łącznej osłabienie – krwawnik.
Trawienie poprawia – cytryn, labrador, obsydian, tygrysie oko.
Trzustka – opal czarny.
Udar mózgu – bursztyn.
Uczulenia – awenturyn.
Wątroby dolegliwości – topaz, żółty granat żółty, fluoryt, ametyst, cytryn, akwamaryn, jaspis.
Wirusy – obsydian.
Wypadanie włosów – awenturyn, onyks, agat, lapis lazuli, obsydian.
Wysławianie ułatwia – turmalin.
Wrzody na dwunastnicy i żołądku – sokole oko, hematyt.
Wzmocnienie ostrości widzenia – tygrysie oko, ametyst akwamaryn, awenturyn, malachit, opal.
Vit. B i E przyswajanie – onyks.
Zaćma – malachit.
Zaburzenia hormonalne – ciemnoczerwony koral, kamień księżycowy, granat czerwony, chryzokola.
Zaburzenia neurologiczne – kwarc dymny, lapis lazuli.
Zapalenie stawów – granat czerwony, hematyt, granat, piryt.
Zapalenie uszu – karneol, onyks, amber, bursztyn.
Zaparcia – malachit.
Zapobiega siwieniu włosów – chryzokola.
Zatrucia – malachit,kwarc dymny.
Zawroty głowy – amber, lapis lazuli, kwarc, kryształ górski.
Zęby – bursztyn, fluoryt, obsydian, koral biały.
Złagodzenie gniewu – granat.
Złamania – fluoryt, obsydian, kwarc, tygrysie oko.
Zanik mięśni – kwarc dymny.
Żylaki – sokole oko, topaz.
Żołądkowe choroby – agat czarny w białe pasy, tygrysie oko, cytryn jaspis, kwarc, obsydian.